Bio olej kokosowy - ( 1000ml ) marki Ölmühle solling - OKAZJE

chwilowy brak towaru

 • Producent: Ölmühle Solling
 • Kategoria: Oleje, oliwy i octy
 • Rodzaj: olej kokosowy
BIO olej kokosowy zimnotłoczony „Virgin Coconut oil " 1000 ml. Sri Lanka.

BIO olej kokosowy tłoczony wyłącznie ze świeżego miąższu na zimno. Cykl ten zezwala na zachowanie cennych komponentów, specyficznego smaku i aromatu, a także co najważniejsze zachowanie wszelkich cennych wartości.

Niezwykłe atrybuty olej kokosowy zawdzięcza połączeniu zdrowych nasyconych kwasów tłuszczowych (roślinne nasycone kwasy tłuszczowe nie posiadają nic wspólnego ze zwierzęcymi) z innymi wartościowymi składnikami m.in. Witaminami: B1, B2, B3, B6, C, E, oraz kwasem foliowym, potasem, wapniem, magnezem, żelazem, fosforem i cynkiem.

Prawdziwą tajemnicą jest jednak kwas laurynowy. W takiej proporcji (olej kokosowy gromadzi aż 50% kwasu laurynowego) występuje on w naturze jeszcze tylko w mleku matki. Olej z miąższu kokosa to także inne cenne kwasy tłuszczowe takie jak: kwas mirystynowy, kwas palmitynowy, kwas stearynowy, kwas oleinowy, kwas linolowy.

Szlachetna odmiana kokosów "Thambili" ze Sri Lanki zwana także "king coconut"

Niemiecka firma Ölmühle Solling zajmuje się produkcją olejów z atestami BIO już od kilkunastu lat. Od początku działalności postawiono na najwyższą jakość produktów i cyklów wytwarzania. Nim rozpoczęto produkcję oleju kokosowego poprzez 10 lat specjaliści z Ölmühle Solling pracowali nad technologią pozyskiwania oleju, która gwarantuje zachowanie wszystkich naturalnych oraz smak, zapach i aromat. We współpracy z Kokosowym Instytutem Badawczym (CRI) na Sri Lance, w 2002 roku udało się wdrożyć nowatorski i subtelny cykl produkcji z pierwszego tłoczenia oleju kokosowego. Technikę zaprezentowano w 2004 roku.

Od 1996 roku producent należy do Stowarzyszenia Naturland. Zgodnie z wytycznymi organizacji produkcja odbywa się w sposób rzemieślniczy, począwszy od wyboru surowców, produkcji oleju na nieznacznych prasach ślimakowych na filtracji i butelkowaniu kończąc. Ölmühle Solling zwraca szczególną uwagę na bezkompromisowce, nasiona i orzechy, z których produkuje swoje oleje.

Każdy słoik ma oznaczenie cerfyfikatu produktu BIO (DE-ÖKO-005). Oznacza to, iż zawartość spełnia najwyższe normy jakościowe i konsument ma gwarancję satysfakcji i pełnego bezpieczeństwa spożywanego artykułu.

Olej z owoców palmy kokosowej zawiera naturalnie występujące w nim witaminy C, A i B, a także wapń, fosfor i potas.

towar najwyższej jakości pasuje idealnie do lekkiego smażenia, duszenia, pieczenia, a także w zastępstwie masła do smarowania chleba.

BIO OLEJ KOKOSOWY to produkt:

 • w 100 % naturalny, nieprzetworzony chemicznie
 • tłoczony na zimno (pierwsze tłoczenie)
 • naturalny
 • bez środków konserwujących
 • bez nienaturalnych barwników
 • bez cholesterolu
 • niebielony
 • nierafinowany
 • bez cukru
 • bogaty w średniołańcuchowe kwasy nasycone (MCT), w tym kwas laurynowy (ok 50%)
 • certyfikowany i dopuszczony do obrotu przez Unię Europejską
 • rozlewany w Niemczech z zachowaniem surowych norm higienicznych

elementy: 100% olej kokosowy z upraw naturalnych DE-ÖKO-005/ Rolnictwo spoza UE

Kraj pochodzenia ascetycznca: Sri Lanka

pojemność netto: 1000 ml

Środki ostrożności: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Towar nie może być używany poprzez kobiety w ciąży, karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej. Towar nie może być użytkowany jako substytut różnej diety. Nie stosować w sytuacji uczulenia na którykolwiek ze części. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Bronić przed światłem, przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla nieznacznych dzieci.

Producent: Ölmühle Solling, Niemcy

Dystrybutor w Polsce:

NOMAK
ul. Jaśkowicka 20 D
43-180 Orzesze

Popularne produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy