BIO olej konopny Ölmühle Solling (100ml), 9F0E-363C8 - OKAZJE

chwilowy brak towaru

  • Producent: Ölmühle Solling
  • Kategoria: Oleje, oliwy i octy
  • Rodzaj: olej konopny
  • Pojemność: 0.1 l
BIO olej konopny nieoczyszczony 100% naturalny

Data przydatności: 11.12.2018

szanowany w Niemczech marka Ölmühle Solling zagwarantuje wyjątkowo delikatny orzechowo-korzenno-ziołowy smak smak, a także wszystkie walory zdrowotne. Uzyskany jedynie z poddanych ścisłej selekcji nasion konopi siewnej. Prawdziwa wartość oleju kryje się jednak w jego składzie. Posiada nie tylko olbrzymią zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych NNKT (80%),ale także jeden z najlepszych profili tych kwasów wśród zdrowych olei spożywczych. Stosunek Omega 6 do Omega 3 wynosi 3:1. Olej konopny to jeden z niewielu olei zawierających kwas gamma-linolenowy, w takiej zawartości od 2 do 4%.

Olej konopny jest źródłem witamin: A, B1, B2, B3, B6, C, D i E oraz minerałów: wapnia, magnezu, siarki, potasu, żelaza, cynku i fosforu. BIO olej konopny to także witamina K nieodzowna do syntezy białek i enzymów.

też fitosterole i fosfolipidy, będące materiałem budulcowym błon komórkowych wszelkich organizmów żywych. Ponadto posiada 20 podstawowych aminokwasów, w tym 9 niezbędnych, których organizm nie potrafi kreować samodzielnie.

Konopia siewna ma w dodatku znaczne zastosowanie zewnętrzne. Wykazuje cechy wspomagające regenerację skóry.

Świeżo tłoczony na zimno olej konopny ma ciemnozieloną barwę. W zapachu przypomina nieco siano, aczkolwiek jego smak jest wyraźnie orzechowy. W codziennej kuchni ma wyjątkowo pokaźne zastosowanie. Sprawdza się np. Jako dodatek do oryginalnych sałatek, składnik dipów oraz ascetycznej kapusty kiszonej.

produkt nie pasuje do smażenia. Po to żeby zachować zawarte w nim cenne kwasy tłuszczowe należy przechowywać go w lodówce.

komponenty: naturalny olej konopny na zimno tłoczony z upraw organicznych.

Wartości:

Energetyczna: 3700 kJ/900 kcal

Tłuszcz: 100g

w tym:

kwasy tłuszczowe nasycone: 8 g

kwasy tł. Jednonienasycone: 12 g

kwasy tł. Wielonienasycone (kwasy omega-3 i omega-6): 80 g

białko: 0 g

węglowodany: 0 g

Środki ostrożności: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Artykuł nie może być wykorzystywany przez kobiety w ciąży, karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej. Towar nie może być wykorzystywany jako substytut różnorodnej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze komponentów. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Chronić przed światłem, przechowywać w chłodnym, suchym miejscu niedostępnym dla nieznacznych dzieci.

Producent: Ölmühle Solling GmbH

Dystrybutor w Polsce:

NOMAK
ul. Jaśkowicka 20 D
43-180 Orzesze

Popularne produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy