Oleofarm marek chrzanowski, leszek stanecki sp.z o.o. Lenvitol olej lniany budwigowy tłoczony na zimno płyn - 250 ml (butelka) - OKAZJE

chwilowy brak towaru

  • Producent: OLEOFARM MAREK CHRZANOWSKI, LESZEK STANECKI SP.Z O.O.
  • Kategoria: Oleje, oliwy i octy

OPISLenVitol Olej lniany tłoczony na zimno Oleje świata 250ml Oleofarm -adekwatny stosunek kwasów omega 3 do omega 6 -gromadzi nienasycone kwasy tłuszczowe -wspiera układ krążenia -wspomaga niepodatność -mieści witaminę E, która jest antyoksydantem Olej lniany LenVitol® powstaje klasyczną metodą tłoczenia na zimno.

Olej lniany jest produktem, który możemy uznać na nasze Polskie superfoods. Jego drogocenne cechy były doceniane już w starożytności. Olej ten jest tłoczony z nasion siemienia lnianego zwyczajnego.

Ma żółte zabarwienie, cierpki aromat i unikalny smak. Cechuje się wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych i kwasów tłuszczowych omega-3. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu korzystnego poziomu cholesterolu we krwi [jedno i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi].

Tłoczenie tego oleju zachodzi w temperaturze poniżej 50 stopni Celsjusza. Jest to warunek potrzebny, bo zostały zachowane wartości odżywcze oleju na których nam zależy. Z zasady ma to wpływ na kwasy tłuszczowe.Utrzymanie dobrego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.Olej ten cechuje się odpowiednim stosunkiem kwasów tłuszczowych omega dla naszego organizmu.

mieści on nienasycone kwasy tłuszczowe, które są wyjątkowo widoczne dla naszego organizmu, ponieważ nie jesteśmy w stanie sami ich syntetyzować, dlatego muszą one zostać dostarczone z pożywieniem. Omega -3 i omega-6 w trafnych proporcjach pozytywnie wpływają na układ krążenia.

Te wielonienasycone kwasy tłuszczowe wpływają na stan błon wszystkich komórek, które znajdują się w naszym organizmie. Biorą ponadto udział w syntezie wielu procesów, które mają wpływ na układ krwionośny, jego regulację i regenerację.

dodatkowo olej lniany pozytywnie wpływa na pracę organów wewnętrznych i ma wpływ na powiększenie odporności. Pomaga w łagodzeniu problemów skórnych, wspomaga nawilżenie skóry, a także rozszerza jej wytrzymałość na czynniki zewnętrzne środowiska.

zawiera dodatkowo wysoką zawartość witaminy E, która jest antyoksydantem. Jest ona zwana witaminą młodości ponieważ wpływa na opóźnienie procesów starzenia i usuwając wolne rodniki z naszego organizmu ma pozytywny wpływ na cały organizm i chroni go przed wieloma chorobami.

Witamina ta wpływa na prawidłowe funkcjonowanie wzroku, a je niedobór może powiększać podatność na infekcje. Olej lniany w diecie może być użytkowany do sałatek, pieczywa, w koktajlach i owocowych smoothie.

Warto pamiętać jednak, że olej ten nie powinien być podgrzewany, by nie tracił swych wartości odżywczych. Olej lniany możemy ponadto stosować zewnętrznie. Jest to składnik wielu artykułów kosmetycznych, lecz możemy stosować go w dodatku bezpośrednio na skórę w celu olejowania skóry i włosów i do masażu.

Pomaga w łagodzeniu problemów skórnych, wspomaga nawilżenie skóry oraz rozszerza jej niepodatność na czynniki zewnętrzne środowiska. Na włosy działa nawilżająco i pomaga w zwalczaniu rozdwajających się końcówek.Przechowywanie oleju lnianego powinno odbywać się w warunkach chłodniczych.

Wartościowe kwasy omega-3 są wyjątkowo nietrwałe i prosto się utleniają, gdy produkty, które zawierają je w składzie nie są przechowywane w optymalnych warunkach. Powinien być przechowywany w lodówce, najlepiej w ciemnym szkle i chroniony do światła.

Oleje, które są niskolinolenowe, czyli zawierają wyjątkowo małą liczba tłuszczów omega-3, a szczególnie szeroka omega-6 j. Niestety nie ma on już tak prozdrowotnych właściwości jak wersja wyokolinolenowa. CIEKAWOSTKI Pierwsze informacje o oleju lnianym z około 650 roku p.n.e.

Hipokrates natomiast polecał stosować ten olej na problemy z układem pokarmowym. Olej lniany jest podstawowym elementyem „Diety budwigowej". Nazwa jej pochodzi od niemieckiej biochemik Johanna Budwig.

Oleje, które są wysokolinolenowe często są nazywane „Budwigowymi". Olej lniany jest używany w malarstwie do zabezpieczania powierzchni obrazów.elementyolej lniany tłoczony na zimno wysokolinolenowy Wartość energetyczna (energia) 3434 kJ/835 kcal Tłuszcz, w tym: 93 g kwasy tłuszczowe nasycone 8,9 g kwasy tłuszczowe jednonienasycone 15 g kwasy tłuszczowe wielonienasycone 69 g Węglowodany, w tym: 0 g cukry 0 g Białko 0 g Sól 0 g Omega-3 (kwas alfa-linolenowy) 56 gOmega 6 (kwas linolowy) 13 gSPOSÓB SPOŻYCIAOlej lniany powinien być użytkowany tylko na zimno – nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych.ZALECANE WARUNKI PRZECHOWYWANIAPrzechowywać w temp.

4-10°C, w szczelnie zamkniętej butelce, z dala od źródeł światła.UWAGIPartie oleju lnianego mogą różnić się od siebie smakiem, zapachem i kolorem (dopuszczalny jest np. Posmak goryczkowy, ziołowy itp.), co nie wpływa na jakość oleju.

Może wytrącić się naturalny osad.

Popularne produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy