Ocet jabłkowy bio 500ml marki Bio food - OKAZJE Oceń produkt:

od 10,44 PLN

oszczędzasz do 17%

  • Producent: Bio Food
  • Kategoria: Oleje, oliwy i octy

OPIS OCET JABŁKOWY BIO 500 ml - BIO FOOD -gromadzi dużą ilość polifenoli i witaminę E -zmniejsza stężenie glukozy -ma parametry antybakteryjne -w kosmetyce jest użytkowany do dezynfekcji i oczyszczania Ocet jabłkowy to towar, który był użytkowany już w starożytności.

Powstaje podczas fermentacji octowej alkoholu. Był on używany już w starożytności. Ocet ten ma bursztynowy kolor i jest mętny. Łyżka stołowa gromadzi wyłącznie 3 kalorie. Można go stosować jako dodatek do dań mięsnych, sałatek, sosów, a także koktajli.

Jako dodatek do żywności spełnia działanie środka konserwującego, który zapobiega psuciu się żywności i hamuje rozwój bakterii.Ocet jabłkowy to nieprzeciętne źródło witaminy E, która jest antyutleniaczem. Oznacza to, iż ogranicza ilość wolnych rodników w organizmie, co wpływa na poprawienie oporności, pozytywnie oddziałuje na układ krwionośny, a także wspomaga oczyszczanie organizmu.

Polifenole, które znajdują się w ich składzie w dodatku działają jako przeciwutleniacze, czyli są antyoksydantami. Jest to bardzo korzystne wsparcie organizmu i pozwala mu lepiej radzić sobie ze destrukcyjnymi czynnikami zewnętrznymi środowiska z którymi się spotykamy.

Przeciwutleniacze opóźniają również procesy starzenia.produkt ten wpływa ograniczająco na stężenie glukozy we krwi. Regularne spożywanie octu może powiększyć wrażliwość komórek, co w konsekwencji może zapobiegać wahaniom stężenia glukozy.

Związane to jest z jego z tego właściwościami antybakteryjnymi.użytkowany zewnętrznie jest stosowany w kosmetyce, z zasady do oczyszczanie i dezynfekcji. Wspomaga w zwalczanie wirusowych problemów z paznokciami, których możemy nabawić się w miejscach publicznych.

Pomocny będzie także przy zawianiu i innych problemach z uszami. Może także pozytywnie wpłynąć na młodzieńcze problemy skórne i przebarwienia. CIEKAWOSTKIOcet jabłkowy możemy przygotować samodzielnie w domu.

Będziemy do tego potrzebować 1kg kwaśnych jabłek, 1l wody, a także ok. 5 łyżeczek miodu. Jabłka należy umyć i pozbyć się gwiazd nasiennych. Jabłka zalewamy wodą i dodajemy miodu tak, żeby nie wystawały powyżej ich powierzchni.

Naczynie w którym przygotowujemy ocet przykrywamy ściereczką i obwiązujemy z celu zabezpieczenia. Naczynie odstawiamy w ciepłe miejsce na okres 4 tygodni, mieszając co jakiś czas płyn. Przez ten czas zachodzi proces fermentacji, gdy reakcja zajdzie o końca przestanie stwarzać się piana na powierzchni.

To będzie oznaczać, iż ocet jest gotowy. Należy go wtedy przelać do butelek i trzymać w chłodnym miejscu. Ocet robiony w domowych warunkach powinniśmy kontrolować, ponieważ istnieje ryzyko powstania pleśni – gdy wyłącznie taką zauważymy należy zrezygnować z jego spożywania.

elementysok jabłkowy*, kompletna kwasowość 5% (*certyfikowany organiczny). Produkowany z włoskich jabłek. UWAGIOsad jest zjawiskiem naturalnym i nie wpływa na jakość artykułu. PRZECHOWYWANIEPrzechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy