Ocet jabłkowy BIO 6x700ml - OKAZJE Oceń produkt:

od 12,91 PLN

oszczędzasz do 17%

  • Producent: BIO FOOD
  • Kategoria: Oleje, oliwy i octy
  • Rodzaj: ocet
  • Pojemność: 0.7 l

OPIS OCET JABŁKOWY BIO 700 ml - BIO FOOD -mieści dużą liczba polifenoli i witaminę E -ogranicza stężenie glukozy -ma cechy antybakteryjne -w kosmetyce jest stosowany do dezynfekcji i oczyszczania ekologiczny, nieklarowany ocet jabłkowy uzyskiwany jest poprzez fermentację octową.

Jest naturalnie mętny. Występujący osad tworzą naturalne komponenty jabłek naturalnych.użytkowany zewnętrznie jest użytkowany w kosmetyce, typowo do oczyszczanie i dezynfekcji. Wspomaga w zwalczanie wirusowych problemów z paznokciami, których możemy nabawić się w miejscach publicznych.

Pomocny będzie w dodatku przy zawianiu i innych problemach z uszami. Może również pozytywnie wpłynąć na młodzieńcze problemy skórne oraz przebarwienia.artykuł ten to rewelacyjne źródło witaminy E, która jest antyutleniaczem.

Oznacza to, iż ogranicza ilość wolnych rodników w organizmie, co wpływa na poprawienie oporności, pozytywnie oddziałuje na układ krwionośny i wspomaga oczyszczanie organizmu. Polifenole, które znajdują się w ich składzie też działają jako przeciwutleniacze, czyli są antyoksydantami.

Jest to wyjątkowo dobre wsparcie organizmu i pozwala mu lepiej radzić sobie ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi środowiska z którymi się spotykamy. Przeciwutleniacze opóźniają również procesy starzenia.

Ocet jabłkowy wpływa zmniejszająco na stężenie glukozy we krwi. Regularne spożywanie octu może rozszerzyć wrażliwość komórek, co w efekcie może zapobiegać wahaniom stężenia glukozy. Związane to jest z jego z tego właściwościami antybakteryjnymi.

CIEKAWOSTKI Ocet jabłkowy możemy przygotować samodzielnie w domu. Będziemy do tego potrzebować 1kg kwaśnych jabłek, 1l wody oraz ok. 5 łyżeczek miodu. Jabłka należy umyć i pozbyć się gwiazd nasiennych.

Jabłka zalewamy wodą i dodajemy miodu tak, aby nie wystawały powyżej ich powierzchni. Naczynie w którym przygotowujemy ocet przykrywamy ściereczką i obwiązujemy z celu zabezpieczenia. Naczynie odstawiamy w ciepłe miejsce na okres 4 tygodni, mieszając co jakiś czas płyn.

przez ten czas zachodzi cykl fermentacji, gdy reakcja zajdzie o końca przestanie kreować się piana na powierzchni. To będzie oznaczać, iż ocet jest gotowy. Należy go wtedy przelać do butelek i trzymać w chłodnym miejscu.

Ocet robiony w domowych warunkach powinniśmy kontrolować, ponieważ istnieje ryzyko powstania pleśni – gdy wyłącznie taką zauważymy należy zrezygnować z jego spożywania. Komponentyocet z jabłek ekologicznych (5%) UWAGAPrzed spożyciem wstrząsnąć.

WARTOŚĆ ODŻYWCZA W 100 gWartość energetyczna: 66,9 kJ / 16 kcalTłuszcz: 0 g w tym kw. Tłuszczowe nasycone: 0 gWęglowodany: 0,6 gw tym cukry: 0,3 g Białko: 0,4 gSól: 0,013 g ZALECANE WARUNKI PRZECHOWYWANIAPrzechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Po otwarciu przechowywać w temp. 4 st. C.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy