Ocet jabłkowy niefiltrowany 5% BIO 6x750ml (4015533021336) - OKAZJE

chwilowy brak towaru

  • Producent: VOELKEL
  • Kategoria: Oleje, oliwy i octy
  • Rodzaj: ocet
  • Pojemność: 0.75 l

OPIS OCET JABŁKOWY NIEFILTROWANY BIO 750 ml - VOELKEL -zawiera dużą ilość polifenoli i witaminę E -obniża stężenie glukozy -ma atrybuty antybakteryjne -w kosmetyce jest stosowany do dezynfekcji i oczyszczania produkt naturalny, wyłącznie z organicznych jabłek.

Ocet jabłkowy jest niefiltrowany i niepasteryzowany. Wspaniale nadaje się jako dodatek do sałatek albo jako napój chłodzący (dodatek do wody mineralnej, słodzonej miodem z cytryną).Jest to artykuł, który powstaje w trakcie fermentacji octowej alkoholu.

Był on stosowany już w starożytności. Ocet ten posiada bursztynowy odcień i jest mętny. Łyżka stołowa mieści jedynie 3 kalorie. Można go stosować jako dodatek do dań mięsnych, sałatek, sosów i koktajli.

Jako dodatek do żywności spełnia działanie środka konserwującego, który uniemożliwia psuciu się żywności i hamuje rozwój bakterii.Ocet jabłkowy to świetne źródło witaminy E, która jest antyutleniaczem. Oznacza to, iż ogranicza liczba wolnych rodników w organizmie, co wpływa na poprawienie odporności, pozytywnie oddziałuje na układ krwionośny i wspomaga oczyszczanie organizmu.

Polifenole, które znajdują się w ich składzie na dodatek działają jako przeciwutleniacze, czyli są antyoksydantami. Jest to szczególnie prawidłowe wsparcie organizmu i pozwala mu lepiej radzić sobie ze krzywdzącymi czynnikami zewnętrznymi środowiska z którymi się spotykamy.

Przeciwutleniacze opóźniają na dodatek procesy starzenia.Ocet jabłkowy wpływa ograniczająco na stężenie glukozy we krwi. Regularne spożywanie octu może zwiększyć wrażliwość komórek, co w rezultacie może zapobiegać wahaniom stężenia glukozy.

Związane to jest z jego z tego właściwościami antybakteryjnymi.używany zewnętrznie jest stosowany w kosmetyce, na ogół do oczyszczanie i dezynfekcji. Wspomaga w zwalczanie wirusowych problemów z paznokciami, których możemy nabawić się w miejscach publicznych.

Pomocny będzie dodatkowo przy zawianiu i innych problemach z uszami. Może również pozytywnie wpłynąć na młodzieńcze problemy skórne oraz przebarwienia. CIEKAWOSTKI Ocet jabłkowy możemy przygotować samodzielnie w domu.

Będziemy do tego potrzebować 1kg kwaśnych jabłek, 1l wody i ok. 5 łyżeczek miodu. Jabłka należy umyć i pozbyć się gwiazd nasiennych. Jabłka zalewamy wodą i dodajemy miodu tak, aby nie wystawały powyżej ich powierzchni.

Naczynie w którym przygotowujemy ocet przykrywamy ściereczką i obwiązujemy z celu zabezpieczenia. Naczynie odstawiamy w ciepłe miejsce na okres 4 tygodni, mieszając co jakiś czas płyn. Poprzez ten czas zachodzi proces fermentacji, gdy reakcja zajdzie o końca przestanie tworzyć się piana na powierzchni.

To będzie oznaczać, iż ocet jest gotowy. Należy go wtedy przelać do butelek i trzymać w chłodnym miejscu. Ocet robiony w domowych warunkach powinniśmy kontrolować, ponieważ istnieje ryzyko powstania pleśni – gdy jedynie taką zauważymy należy zrezygnować z jego spożywania.

komponentynaturalny ocet jabłkowy z tłoczonego soku jabłkowego*, niefiltrowany (*certyfikowany organiczny). PRZECHOWYWANIEPrzechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Popularne produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy