Olej lniany do diety dr Budwig tłoczony na zimno, nieoczyszczony 1000 ml - Olvita - OKAZJE Oceń produkt:

od 30,43 PLN

oszczędzasz do 3%

  • Producent: Ol'Vita
  • Kategoria: Oleje, oliwy i octy
  • Rodzaj: olej lniany

OPIS Olej Lniany Budwigowy zimnotłoczony nieoczyszczony 1l OLVITA -optymalny stosunek kwasów omega 3 do omega 6 -gromadzi nienasycone kwasy tłuszczowe -wspiera układ krążenia -wspomaga niepodatność -gromadzi witaminę E, która jest antyoksydantem Olej lniany nieoczyszczony wytłaczany jest ze skrupulatnie wyselekcjonowanych i przebadanych nasion lnu złocistego pochodzenia krajowego.

Olej tłoczony jest metodą "na zimno", dzięki czemu zachowuje on w 100% naturalny skład, jaki oferuje nam roślina. W dodatku występujące w nim kw. Tłuszczowe pozostają w niezmienionej budowie. Olej lniany jest produktem, który możemy uznać na nasze Polskie superfoods.

Jego drogocenne parametry były doceniane już w starożytności. Olej ten jest tłoczony z nasion siemienia lnianego zwyczajnego. Ma żółte zabarwienie, cierpki aromat i oryginalny smak.Jest olejem dziewiczym, nie mieści on nienaturalnych barwników ani konserwantów.

Jest to olej tłoczony krótkimi seriami, konfekcjonowany w butelkach z ciemnego szkła. Olej ten jest bogatym źródłem niezbędnych Nienasyconych Kw. Tłuszczowych (NNKT), których nasz organizm sam nie jest w stanie wytworzyć.

W związku z tym musimy je dostarczyć do organizmu wraz z pożywieniem. NNKT to powszechnie znane: OMEGA-3, OMEGA-6, OMEGA-9. Ich niedobory w naszym organizmie są powodem wielu dysfunkcji. Olej ten znamionuje się odpowiednim stosunkiem kwasów tłuszczowych omega dla naszego organizmu.

Omega -3 i omega-6 w odpowiednich proporcjach pozytywnie wpływają na układ krążenia. Te wielonienasycone kwasy tłuszczowe wpływają na stan błon wszystkich komórek, które znajdują się w naszym organizmie.

Biorą też udział w syntezie wielu procesów, które posiadają wpływ na układ krwionośny, jego regulację i regenerację.ponadto olej lniany pozytywnie wpływa na pracę organów wewnętrznych, a także ma wpływ na rozszerzenie niepodatności.

Pomaga w łagodzeniu problemów skórnych, wspomaga nawilżenie skóry i powiększa jej wytrzymałość na czynniki zewnętrzne środowiska. Posiada też wysoką zawartość witaminy E, która jest antyoksydantem. Jest ona zwana witaminą młodości ponieważ wpływa na opóźnienie procesów starzenia i usuwając wolne rodniki z naszego organizmu ma pozytywny wpływ na cały organizm i broni go przed wieloma chorobami.

Witamina ta wpływa na dobre funkcjonowanie wzroku, a je niedobór może zwiększać podatność na infekcje. Olej lniany w diecie może być wykorzystywany do sałatek, pieczywa, w koktajlach i owocowych smoothie.

Warto pamiętać jednak, że olej ten nie powinien być podgrzewany, aby nie tracił swoich wartości odżywczych. Olej lniany możemy jeszcze stosować zewnętrznie. Jest to komponent wielu towarów kosmetycznych, ale możemy stosować go też bezpośrednio na skórę w celu olejowania skóry i włosów i do masażu.

Pomaga w łagodzeniu problemów skórnych, wspomaga nawilżenie skóry i zwiększa jej oporność na czynniki zewnętrzne środowiska. Na włosy działa nawilżająco i pomaga w zwalczaniu rozdwajających się końcówek.

CIEKAWOSTKIPierwsze dane o oleju lnianym z około 650 roku p.n.e. Hipokrates natomiast polecał stosować ten olej na problemy z układem pokarmowym.Olej lniany jest podstawowym elementyem „Diety budwigowej".

Nazwa jej pochodzi od niemieckiej biochemik Johanna Budwig. Oleje, które są wysokolinolenowe niejednokrotnie są nazywane „Budwigowymi".Olej lniany jest stosowany w malarstwie do zabezpieczania powierzchni obrazów.

składniki100% oleju lnianego nieoczyszczonego tłoczonego na zimno. Wartość energetyczna w 100 g artykułu:900 kcal/3700 kJ Wartość odżywcza w 100 g artykułu:białko - 0, węglowodany - 0g, tłuszcze - 100gw tym:OMEGA-3: ~50-62 %,OMEGA-6: ~16% wykorzystanieDo bezpośredniego spożycia w ilości 2-8 łyżek dziennie albo jako dodatek do surówek, sałatek albo innych potraw podawanych na zimno.

Olej ten można jeszcze stosować, wg diety dr Budwig, w połączeniu z białym chudym serem i odtłuszczonym jogurtem, a także dodatkami. INFORMACJA ALERGENNAGluten, sezam, soję, orzechy: ziemne, laskowe, włoskie, makadamia, migdały.

Uwaga!Olej lniany nieoczyszczony stosujemy tylko na zimno!Wartościowe kwasy omega-3 są szczególnie nietrwałe i z łatwością się utleniają, gdy produkty, które zawierają je w składzie nie są przechowywane w optymalnych warunkach.

Powinien być przechowywany w lodówce, najlepiej w ciemnym szkle i chroniony do światła. Oleje, które są niskolinolenowe, czyli zawierają niezwykle małą liczba tłuszczów omega-3, a wyjątkowo szeroka omega-6 j. Niestety nie ma on już tak prozdrowotnych właściwości jak wersja wyokolinolenowa.

PRZECHOWYWANIEOlej ten przechowuje się bezwzględnie w lodówce, szczelnie zamknięty korkiem.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy