Olej palmowy czerwony ev bio 250ml olmuhle solling marki ÖlmÜhle solling - OKAZJE

chwilowy brak towaru

  • Producent: ÖLMÜHLE SOLLING
  • Kategoria: Oleje, oliwy i octy
  • Pojemność: 0.25 l
BIO Olej palmowy czerwony tłoczony na zimno wyłącznie z miąższu, 250 ml.

Bio Czerwony Olej Palmowy. Nasz artykuł jest pozyskiwany w Ekwadorze tylko z rodzinnych gospodarstw rolnych, z szacunkiem do praw natury. Nie bez powodu otrzymał słuszne certyfikaty Fair for life i Fair Trade świadczące o zwracaniu uwagi na środowisko w czasie zbiorów, a także godziwe warunki pracy.

Bio olej z czerwonej palmy oleistej to czyste źródło karotenów, niezwykłe wprost dostatek naturalnej witaminy E w postaci tokotrienoli (63%) i tokoferoli (37%) we wszelkich 8 frakcjach oraz prawdziwa bomba karotenowa. Tłoczony jedynie z miąższu, (bez pestki i innych zanieczyszczeń) to cały wachlarz przydatnych karotenoidów: beta-karoten, alfa-karoten, likopen, luteina, zeaksantyna które wspomagają układ wytrzymałościowy i wpływają m.in. Na udoskonalenie wzroku. Warto wiedzieć, że wyizolowane nienaturalnie suplementy przede wszystkim proponują wyłącznie jeden pozyskany alfa tokoferol.

Zupełnie wyjątkową cechą tego tłuszczu jest także obecność koenzymu Q10. Poprzez biochemików ten został sklasyfikowany jako najsilniejszy z przeciwutleniaczy.

towar posiada zerowy indeks glikemiczny!

Uzupełniając dietę olejem lub suplementem z owoców czerwonej palmy wybieraj jedynie te z upraw z Ekwadoru. Właśnie ten towar ma potwierdzoną zawartość wszystkich składników przez niezależne ośrodki badawcze (Wistar Instytut USA, Uniwersytet w Arizonie, Uniwersytet Dacca).

Czerwony olej palmowy tłoczony na zimno, zachowuje naturalne nienasycone kwasy tłuszczowe: Omega 3 i Omega 6. Jest bardzo łatwostrawny, korzystnie przyswajalny i hipoalergiczny. Nie zawiera glutenu i alergenów. Artykuł jest dedykowany osobom dbającym o zdrowe odżywianie w codziennej kuchni.

Olej palmowy w kuchni

Jest niezwykle ergonomiczny w codziennej domowej diecie. Jest wspaniały do lekkiego pieczenia i spożywania na zimno. Ma zupełnie oryginalny smak, który potrawom nadaje klimat kuchni azjatyckiej i afrykańskiej. Często jest użytkowany jako zamiennik masła, czy innych tłuszczy na kanapki, bardzo pasuje do kanapek z wędlinami.

Olej palmowy jest zrównoważony i nadaje się do warzyw, makaronów i dań z ryżu i do pieczenia i smażenia. Uwydatnia się smakiem ale także nadaje potrawom unikatowego koloru pomarańczowego. Ten standardowy kolor uzyskuje się poprzez wstępne gotowanie miazgi z owoców palmy. W przeciwieństwie do białego oleju z pestek palmowych, zachowuje naturalną rubinowo czerwoną odcienię, która jest spowodowana nad wyraz wysoką zawartością wspomnianych już karotenoidów. Cenne komponenty pozostały zachowane ponieważ miąższ nie był poddawany ekstrakcji czy rafinowaniu rozpuszczalnikami.

Należy uważać gdyż ma tendencję do brudzenia odzieży.

Po otwarciu przechowywać w lodówce.

składniki: 100% olej palmowy czerwony z upraw organicznych DE-ÖKO-005/ Rolnictwo spoza UE

Kraj pochodzenia: Ekwador

pojemność netto: 250 ml

Środki ostrożności: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być użytkowany przez kobiety w ciąży, karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej. Artykuł nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w sytuacji uczulenia na którykolwiek ze komponentów. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Bronić przed światłem, przechowywać w temperaturze pokojowej (po otwarciu w lodówce), w suchym miejscu niedostępnym dla drobnych dzieci.

Producent: Ölmühle Solling, Niemcy

Dystrybutor w Polsce:

NOMAK
ul. Jaśkowicka 20 D
43-180 Orzesze

Popularne produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy