OLEJ Z PESTEK WINOGRON 250ml tłoczony na zimno - Ol'Vita (5907591923082) - OKAZJE Oceń produkt:

od 23,10 PLN

oszczędzasz do 9%

  • Producent: OL'VITA
  • Kategoria: Oleje, oliwy i octy

Olej winogronowy tłoczony jest na zimno z pestek czerwonych winogron posiada zielono-żółtą (złotą) barwę o charakterystycznym winogronowo-orzechowym smaku i winogronowym zapachu. Właściwościami sensorycznymi różni się od szeroko dostępnych rafinowanych olejów winogronowych.

Olej winogronowy zimno tłoczony składa się z 83% z kwasów nienasyconych z czego jednonienasyconych 13% i wielonienasyconych 70% kwasów tłuszczowych nasyconych 8-9%. Olej zawiera naturalną witaminę E w ilości 5,14 mg/100ml.

Regularne spożywanie oleju z uwagi na wysoki skład NNKT przyczynia się do ograniczania poziomu „złego" (LDL) cholesterolu we krwi. Natomiast stosunkowo wysoki poziom zawartej w oleju witaminy E przyczynia się do poprawy funkcjonowania mięśni, stawów, oczu, układu krążenia.

Olej z pestek winogron pasuje jednocześnie do celów spożywczych jak i kosmetycznych.

W kuchni przeważnie do wykorzystywania na zimno, np. Do sałatek, surówek i innych gustownych potraw podawanych na zimno. Pasuje dodatkowo do smażenia, charakteryzuje go wysoka temperatura dymienia (powyżej 190°C). Smażone potrawy nie przejmują smaku i zapachu oleju.

używany w celach kosmetycznych jest całkowite wchłaniany poprzez skórę sprawiając iż pozostawia ją nawilżoną i miłą w dotyku. Na skórze nie pozostawia tłustego filmu.

Olej posiada w swym składzie związki będące silnymi antyutleniaczami, tzw procyjanidy. W skali ORAC 740 μmol TE/100g ( metoda ORAC FL)

Czy wiesz że możesz tłoczyć olej samemu w domowych warunkach??


zobacz jakie to proste!!

Prasy do tłoczenia oleju na zimno.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy