• Producent: Ranieris (grecka oliwa)
  • Kategoria: Oleje, oliwy i octy

naturalna Oliwa z Oliwek Extra Virgin BIO 500 ml Kreta, Grecja

Oliwa "MINOS Krete's Best Extra Vergine BIO" jest wyprodukowana i butelkowana na Krecie (Grecja) poprzez rodzinną markę Państwa Ranieris. Dojrzałe owoce drzewka oliwnego, zbierane są ręcznie i tego samego dnia poddawane tłoczeniu na zimno na skutek czego uzyskiwana jest oliwa najwyższej jakości tzw. Dziewicza - Extra Vergine (Extra - zawartość kwasu oleinowego mniej niż 0,8g/100g; Vergine - pierwsze tłoczenie na zimno).

Dbałość o środowisko naturalne, konwencjonalne metody uprawy i produkcji i nadzór Międzynarodowego Instytutu BIO HELLAS potwierdzone są ważnym dokumentem B-515573/E6, a każda butelka oliwy "MINOS Krete's Best Extra Vergine BIO" posiada swój unikatowy nr seryjny.

Oliwa "MINOS Krete's Best Extra Vergine BIO" wytworzona jest z oliwek rosnących i dojrzewających w regionie Chania (północno-zachodnia części Krety). Region ten, ze względu na swój oryginalny mikroklimat i żyzne gleby, posiada unijny dokument P.G.I. (bronione Oznaczenie Geograficzne - Protected Geographical Indication). Ponieważ cały proces produkcji tej oliwy (od gajów oliwnych do butelkowania) odbywa się właśnie na tym obszarze, oliwa "MINOS Krete's Best Extra Vergine BIO" oznaczona jest dokumentem P.G.I.

Ze względu na bezdyskusyjną estetykę zaprojektowanego i chronionego wzoru butelki zdecydowaliśmy się wybrać dla Was oliwę z partii przeznaczonej na rynek francuski (stąd takie etykiety na butelce).

Mamy nadzieję, że docenicie Państwo intensywny i świeży zapach oliwy "MINOS Krete's Best Extra Vergine BIO" - najlepszej z Krety.

Kraj pochodzenia: Grecja (Kreta)
Certfikaty: BIO

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy